foto1
Siedziba firmy: Krosno, ul. Podkarpacka 38 (obok stacji paliw Lotos)
foto1
Skład opału: Krosno, ul. Podkarpacka 38 (obok stacji paliw Lotos)
foto1
Drewno opałowe i kominkowe w najniższych cenach!
foto1
Transport samochodem ciężarowym lub mniejszymi samochodami samowyładowczymi
foto1
Odpad tartaczny, drewno bukowe!

Informacja

BRYKIET OPAŁOWY

BUKOWY

900 zł za 1000kg


 Czas oczekiwania na zamówione drewno jest zmienny i zależy od warunków pogodowych, szybkości z jaką Lasy Państwowe pozyskują drewno i wystawiają na składach oraz od gatunku zamawianego drewna.

 

BRYKIET OPAŁOWY BUKOWY (1 TONA) - 900 zł
Brykiet pakowany w worki 10kg

 

 

 

BRZOZA - 200 zł / 1mp (cięte 33cm, szczypane - układane + 20 zł) 
Drewno brzozy posiada jednolitą strukturą. Występuje w kolorze żółto-białym lub z czerwonym odcieniem. W wewnętrznej strefie pnia występują zazwyczaj plamki rdzeniowe i zarośnięte czarne sęki. Cechą charakterystyczną brzozy jest biała cienka kora, przypominająca papier, która z wiekiem staje się twarda, ciemna i spękana. Udział kory wynosi ok. 12%. Drewno brzozowe jest chętnie wybierane do palenia w kominku, ponieważ wysuszone się nie iskrzy. Podczas palenia wydziela miły, charakterystyczny zapach. Posiada niewielką ilość substancji smolistych. Szybko przesycha i jest łatwo łupliwe.


JESION - 200 zł / 1mp (cięte 33cm, szczypane - układane + 20 zł)
Drewno jesionowe jest pierścieniowo-naczyniowe w jasnym zabarwieniu, które z wiekiem ciemnieje. Udział kory wynosi ok. 14%. Drewno jesionowe ma bardzo dobrą wartość opałową, podobnie jak drewno dębowe i bukowe. Swoją kaloryczność zawdzięcza dużej gęstości i cienkiej korze. Cechuje się znaczną twardością, przez co jest trudno łupliwy.

 


BUK - 290 zł / 1mp (cięte 33cm, szczypane - układane + 25 zł)
Drewno bukowe charakteryzuje się jednolitą barwą oraz strukturą. Jest rozpierzchło naczyniowe, o jasnym, żółtoczerwonym zabarwieniu. Udział kory wynosi zaledwie 7%. Czas suszenia: ok. 2 lat. Drewno bukowe jest najpopularniejszym drewnem opałowym, ponieważ cechuje je łatwość przygotowania i przechowywania oraz duża wartość opałowa. Czas spalania się drewna bukowego jest długi i dający dużą ilość ciepła. Za sprawą małej ilości kory wydziela niewielką ilość dymu.


GRAB - 290 zł / 1mp (cięte 33cm, szczypane - układane + 25 zł)
Drewno grabu jest koloru szarobiałego lub żółtawobiałego. Odznacza się jednolitą barwą i strukturą. Biel i twardziel nie odróżniają się od siebie. Kora grabu jest bardzo cienka i gładka o szarym zabarwieniu. Udział kory wynosi zaledwie 7%. Drewno grabu bardzo dobrze sprawdza się jako opał, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą gęstością i nadzwyczaj cienką korą. Posiada wysoką wartość energetyczną, ponieważ długo się spala, wytwarzając wysoką temperaturę. Świetnie się sprawdza jako materiał opałowy również dlatego, że wytwarza niewielką ilość dymu. Podczas spalania wydziela przyjemny zapach.


ZRĘBKA DRZEWNA - 12 zł (w worek ok. 14kg)
Zrębka drzewna to ekologiczny, atrakcyjny ekonomicznie, opał biomasowy doskonale znajduje szerokie zastosowanie w kotłach wyposażonych w podajniki ślimakowe.

 

 

 

Czas oczekiwania na zamówione drewno jest zmienny i zależy od warunków pogodowych, szybkości z jaką Lasy Państwowe pozyskują drewno i wystawiają na składach oraz od gatunku zamawianego drewna.